DEKORATİF TUĞLA KAPLAMA

Dekoratif Tuğla Authentick Brick, ile duvarlarınızda şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Dekoratif Cotto Brick kültür tuğlası ile sizde duvarlarınızı yenileyin ve şık bir görünüm kazandırın.

Stick Brick Kültür Tuğlası, ile mekanınızın ortamının havasını değiştirebilirsiniz. Dekoratif Stick Brick kültür tuğlası ile sizde duvarlarınızı farklılaştırın.

Doğal Thin Brick, ile duvarlarınıza marjinal bir hava katabilirsiniz.. Dekoratif Thin Brick kültür tuğlası ile sizde duvarlarınızı değiştirin.

Dekoratif Old Brick Doğal Tuğla, ile  duvarlarınıza daha farklı bir görünüm katabilirsiniz.. Dekoratif Old Brick kültür tuğlası ile sizde duvarlarınızı yeni bir görünüm kazandırın.

Tuğla Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Tuğla Kaplama ile yapılarda farklı iç ve dış cephe mimarisini yakalamak artık çok daha fazla tercih edilen bir uygulamadır. Buna ek olarak, dekoratif panel kaplama, iç mekân taş kaplama ile eskitme taş kaplama uygulamaları da mimarların ve evini yenileyenlerin tercih ettiği uygulamalardır.

Tuğla Duvar, Tuğla Kaplama, Tuğla Panel
Tuğla Duvar, Tuğla Kaplama, Tuğla Panel

Tuğla uygulamaları çok uzun yıllara dayanmakta olup, inşaat sektöründe uzun ömürlü, ucuz ve kullanışlı malzeme olmasından dolayı ayrıca tercih edilmektedir. İlerleyen teknoloji ve ar-ge çalışmalarının sonunda artık farklı  tip, ölçü, renk ve görünüm bakımından da çok seçenekler bulunmaktadır.

Kaplama tuğla uygulamaları her ne kadar dekoratif amaçlı düşünülerek projelerde uygulansa da büyük ölçüde ısınma, donma, su emmesi vb. teknik özellikler bakımından da ayrıca artı özellikleri de mevcuttur. Dikkat çeken başka bir durum ise, tuğla uygulamalarının kolon, kiriş vb. taşıyıcı öğeler üzerine uygulanması doğru değildir. Bu tip durumlarda duvar panelleri uygulamaları tercih edilmelidir.

tuğla kaplama, tuğla duvar, dekoratif tuğla
tuğla kaplama, tuğla duvar, dekoratif tuğla

Tuğla uygulamaları ile yapılara sıra dışı görünümler katmak hem mümkün hem de çok tercih edilmektedir. Tuğla Kaplama uygulamalarını farklı elementler ile birlikte uygulamak ise yapılara özel karakterler kazandırmaktadır. Örneğin kum taşı ile tuğla uygulaması ya da farklı renklerde derz uygulamaları, elle şekillendirilmiş organik tuğlalar, kiremit kırmızısı ve sarı kum harmanlaması, gösterişli olduğu kadar kendi içinde asil bir görünüm katmak kaplama tuğla uygulamaları ile mümkün olmaktadır.

Tuğla kaplama görünümleri alışkanlıkların dışında kiremit kırmızısından çok daha ötede, doğa ile ışık gölge oyunu oynayabilecek kadar farklı renk seçeneklerine, doku ve yüzey farklılıklarına da sahiptir. Artık kabartmalı yüzeyleri, parlak kiremit uygulamalarını, canlı renklerin yanı sıra beyaz ve eskitme tuğla kaplamaları daha revaçta. Özellikle, ince cam profillerde kontrast oluşturulmasından dolayı parlak ya da mat beyaz tuğla uygulamaları tercih edilmektedir. Bu şekilde, daha modern ve yalın mimari uygulamaları çevrede görmek çok daha mümkün olmaktadır. Duvarlarınıza bambaşka bir görünüm kazandıracak bu ürünlere hemen sahip olabilirsiniz.

tuğla duvar panelleri, dekoratif tuğla kaplama, tuğla fiyatları
tuğla duvar panelleri, dekoratif tuğla kaplama, tuğla fiyatları