DEKORATİF TAŞ KAPLAMA

Dekoratif Taş Amorfo, ile duvarlarınızda şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Dekoratif Amorfo kültür taşı ile sizde duvarlarınızı yenileyin ve şık bir görünüm kazandırın.

Pizarra Kültür Taşı, ile mekanınızın ortamının havasını değiştirebilirsiniz. Dekoratif Pizarra kültür taşı ile sizde duvarlarınızı farklılaştırın.

Doğal Montuno, ile duvarlarınıza marjinal bir hava katabilirsiniz.. Dekoratif Montuno kültür taşı ile sizde duvarlarınızı değiştirin.

Dekoratif Corte Doğal Taş, ile  duvarlarınıza daha farklı bir görünüm katabilirsiniz… Dekoratif Corte kültür taşı ile sizde duvarlarınızı yeni bir görünüm kazandırın.

Roca Kültür Taşı, ile mekanınızın ortamının havasını değiştirebilirsiniz. Dekoratif Roca kültür taşı ile sizde duvarlarınızı farklılaştırın.

Doğal Rio, ile duvarlarınıza marjinal bir hava katabilirsiniz… Dekoratif Rio kültür taşı ile sizde duvarlarınızı değiştirin.

Taş Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır?

Taş Kaplama ile yapılarda farklı iç ve dış cephe mimarisini yakalamak artık çok daha fazla tercih edilen bir uygulamadır. Buna ek olarak, dekoratif panel kaplama, iç mekân taş kaplama ile eskitme taş kaplama uygulamaları da mimarların ve evini yenileyenlerin tercih ettiği uygulamalardır.

Taş uygulamaları çok uzun yıllara dayanmakta olup, inşaat sektöründe uzun ömürlü, ucuz ve kullanışlı malzeme olmasından dolayı ayrıca tercih edilmektedir. İlerleyen teknoloji ve ar-ge çalışmalarının sonunda artık farklı  tip, ölçü, renk ve görünüm bakımından da çok seçenekler bulunmaktadır.

Kaplama taş uygulamaları her ne kadar dekoratif amaçlı düşünülerek projelerde uygulansa da büyük ölçüde ısınma, donma, su emmesi vb. teknik özellikler bakımından da ayrıca artı özellikleri de mevcuttur. Dikkat çeken başka bir durum ise, taş uygulamalarının kolon, kiriş vb. taşıyıcı öğeler üzerine uygulanması doğru değildir. Bu tip durumlarda duvar panelleri uygulamaları tercih edilmelidir.

Taş kaplama görünümleri alışkanlıkların dışında kiremit kırmızısından çok daha ötede, doğa ile ışık gölge oyunu oynayabilecek kadar farklı renk seçeneklerine, doku ve yüzey farklılıklarına da sahiptir. Artık kabartmalı yüzeyleri, parlak kiremit uygulamalarını, canlı renklerin yanı sıra beyaz ve eskitme taş kaplamaları daha revaçta. Özellikle, ince cam profillerde kontrast oluşturulmasından dolayı parlak ya da mat beyaz taş uygulamaları tercih edilmektedir. Bu şekilde, daha modern ve yalın mimari uygulamaları çevrede görmek çok daha mümkün olmaktadır. Duvarlarınıza bambaşka bir görünüm kazandıracak bu ürünlere hemen sahip olabilirsiniz.